Wielka obrona Niemczy 2017

Boże Ciało w Niemczy

procesja10Tradycyjnie Boże Ciało w Niemczy to uroczystość, która gromadzi tłumy mieszkańców. To jedno z ważnych świąt kościelnych wiąże się z Eucharystią i procesją, która w naszym mieście przemierza cały Rynek. Ważne, że w to święto zaangażowane są całe środowiska mieszkańców, poprzez przygotowywanie zewnętrznych ołtarzy w obrębie Rynku. W tym roku tematyka ołtarzy to obrona życia poczętego, troska ożycie czyli odrzucenie eutanazji, wsparcie i pomoc dla niepełnosprawnych oraz troska o życie duchowe – życie nadprzyrodzone. Ołtarze w tym roku przygotowywali rodzice dzieci pierwszokomunijnych, członkowie Róż Różańcowych, rodzice dzieci bierzmowanych oraz pracownicy Urzędu Miasta i Gminy. Ołtarz przygotowany od paru już lat przez Urząd Miasta i Gminy w Niemczy, w tym roku związany był z tematem wsparcia dla osób niepełnosprawnych. O galową oprawę Bożego Ciała w Niemczy w tym roku 11.06.2009 podobnie jak w latach poprzednich zadbali strażacy Jednostki OSP w Niemczy. Na wielu kamienicach Rynku widniały przygotowane indywidualnie przez mieszkańców ołtarze i dekoracje okienne.

oltarzeoltarze1oltarze2oltarze-umigprocesja1

procesja2procesja3procesja5procesja6procesja7