Eko – historia – międzypokoleniowe sadzenie drzew

Eko – historia – międzypokoleniowe sadzenie drzew PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwester Pióro
piątek, 10 sierpnia 2018 08:51

wedfWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wraz z Wojewodą Dolnośląskim i Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych we Wrocławiu zapraszają do wspólnego sadzenia drzew: dębów, buków i lip. Jesienią rozdamy 100 sadzonek drzew. Przedstawiciele samorządów wraz z nauczycielami, stowarzyszeniami, lokalnymi aktywistami na rzecz rozwoju edukacyjnego regionu, mogą zgłaszać się do aktywnego wspierania kampanii wskazując 3 miejsca nasadzeń drzew w poszczególnych powiatach np. przy szkołach lub innych placówkach edukacyjnych. Obchodzone uroczystości na Stulecie Odzyskania Niepodległości będą doskonałą okazją do zazielenienia naszymi sadzonkami lokalnej przestrzeni i wydobycie z zapomnienia postaci historycznych, formacji wojskowych walczących o Niepodległość Polski. Zasługi których nie są znane poza wąskim gronem rodzinnym bądź lokalnej społeczności. Projekt w założeniu ma wzmocnić więzi międzypokoleniowe i ugruntować poczucie tożsamości mieszkańców. Dlatego do lokalnego sadzenia drzew zapraszamy całe rodziny. Będzie to czas rozbudzenia zainteresowania historią najnowszą Polski najmłodszych pokoleń. Przy drzewach umieszczone zostaną tabliczki z biogramami postaci historycznych lub formacji wojskowych zasłużonych dla odzyskania Niepodległości oraz z krótkim opisem gatunku drzewa. Setne drzewo posadzone będzie na terenie Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu. Uroczyste posadzenie drzewa i nadanie mu patrona przewidziane jest na październik. Następnym etapem będzie stworzenie multimedialnej mapy edukacyjnej z tzw. ścieżką historyczną wszystkich posadzonych drzew z nadanymi patronami. Mapa udostępniona będzie na stronie WFOŚiGW we Wrocławiu.

Kampania jest organizowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, pod:

• Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Stulecie Odzyskania Niepodległości

• Programu Wieloletniego „Niepodległa”

• Patronatem Honorowym Wojewody Dolnośląskiego

• Partnerem kampanii są Lasy Państwowe