Absolutorium dla Burmistrza Niemczy przyznane! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwester Pióro
piątek, 01 czerwca 2018 12:10

DSC 0029Burmistrz Grzegorz Kosowski w dniu 30 maja 2018, podczas 42. sesji Rady Miejskiej Niemczy otrzymał absolutorium radnych z tytułu wykonania budżetu gminy Niemcza w roku 2017. Absolutorium to jedna z najważniejszych uchwał przyjmowanych przez radnych w drodze głosowania. Dokonywana jest na podstawie przedstawionego przez burmistrza sprawozdania, akt ten ma na celu stwierdzenie prawidłowości działania finansowego organu wykonawczego, w okresie roku.

Absolutorium jest więc oceną odpowiedzialności burmistrza wobec mieszkańców, jego rozliczenia się z wykonania zaplanowanych na cały rok prac. Istotą bowiem absolutorium jest brak zastrzeżeń do prowadzonej przez burmistrza gospodarki finansowej. Ocena działań burmistrza Grzegorza Kosowskiego była więc najważniejszym punktem obrad 42 sesji Rady Miejskiej w Niemczy.

gallery1 gallery1 gallery1

Poprawiony: piątek, 01 czerwca 2018 12:37