Wielka obrona Niemczy 2017

Niemczańskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Więcej…W czwartek 3 maja cała Polska obchodziła 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja - pierwszego w Europie, a drugiego na świecie aktu regulującego ustrój prawny kraju. Mieszkańcy Niemczy również oficjalnie uczcili to ważne święto narodowe. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą z wartą honorową przy ołtarzu, którą pełniły lokalne poczty sztandarowe.

Więcej…
 
Biało -czerwone warsztaty i patriotyczne działania w Towarzystwie Miłośników Niemczy

Więcej…W Towarzystwie Miłośników Niemczy i Ziemi Niemczańskiej w związku ze zbliżającymi się świętami narodowymi 3 Maja i 100 Niepodległości Polski odbyły się kolejne warsztaty tym razem biało- czerwone. W warsztatach kierowanych przez członkinię Towarzystwa Mariolę Słobodzińską- Kielar uczestniczyła spora grupa dzieci jak również dorosłych.

Więcej…
 

2 MAJA - ŚWIĘTO FLAGI NARODOWEJ

flaga rp

Więcej…
 
LGD Ślężanie: nowy nabór - nowe szkolenia - punktowane

HarmStowarzyszenie "Ślężanie Lokalna Grupa Działania ogłosiła już trzeci nabór na projekty grantowe - tym razem na publikacje informacyjno-promocyjne dotyczące zasobów. Wartość dofinansowania jest niezwykle korzystna, ponieważ obejmuje nawet 99% wartości projektu! Wiecej informacji

Więcej…
 
Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

czołówka jpgNiemczański Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza do udziału w uroczystościach Narodowego Święta Konstytucji. Z okazji 227 rocznicy uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej, spisanej konstytucji 3 Maja jako aktu wielkiego patriotyzmu, obrony niezawisłości państwa i gwarancji ładu prawnego z trójpodziałem władz, w Niemczy odbędą się uroczystości, których program można zobaczyć na plakacie.

Więcej…
 
Medal za długoletnie pożycie małżeńskie dla państwa Dyrduł

31143740 2129130037370142 6589401802628661248 o23 kwietnia 2018 roku Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Grzegorz Kosowski wręczył w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pana Andrzeja Dudy odznaczenie za długoletnie pożycie małżeńskie Pani Jadwidze Dyrduł i Panu Julianowi Dyrduł. Państwu Dyrduł. Gratulujemy Państwu Dyrduł i życzymy kolejnych długich lat szczęśliwego małżeństwa.

Więcej…
 
Nowy dach dla pogorzelców z Wilkowa Wielkiego

cW tym tygodniu miał miejsce odbiór techniczny nowo odbudowanego dachu i poddasza budynku, który na początku lutego 2018 roku stanął w płomieniach. Przy starej cegielni w Wilkowie Wielkim w jednym z domów wybuchł pożar, który doszczętnie spalił dach i poddasze budynku wielorodzinnego. Poszkodowani mieszkańcy Gminy Niemcza pozostali bez dachu nad głową, lecz dzięki ludziom dobrej woli i ich wsparciu finansowaemu oraz materialnemu udało się przywrócić dom do stanu używalności.

Więcej…
 
Przedszkole Publiczne w Niemczy realizuje projekt "Wielki Plan"

gOd kilku tygodni trwają intensywne prace na terenie okalającym Przedszkole Publiczne w Niemczy przy ul. Bolesława Chrobrego – tu bowiem powstaje OGRÓD EDUKACYJNO-PRZYRODNICZY W RAMACH WSPÓŁPRACY Z FUNDUSZEM NATURALNEJ ENERGII, współfinansowany przez Operatora Gazociągów Przemysłowych Gaz - System i Gminę Niemcza. Prace rozpoczęły się od uporządkowania klombu oraz przystosowania parkingu do bezpiecznego użytkowania przez beneficjentów przedszkola.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 433

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS

Sonda

Jakie zmiany w Gminie są najlepsze?