Wielka obrona Niemczy 2017

Prace modernizacyjne ogrodu przed Przedszkolem Publicznym w Niemczy

Więcej…Trwają prace modernizacyjne na terenie ogrodu przed Przedszkolem Publicznym. Zamontowano zestaw sprawnościowy, odkryto zabytkową ścieżkę kamienną, utworzono ścieżkę sensoryczną, w chwili obecnej montowany jest podest, który będzie służył jako scena do występowania. W prace na terenie ogrodu z dużym zaangażowaniem włączyli się rodzice. Dyrektor i grono pedagogiczne pragnie podziękować panom: Adamowi Gawlikowi, Grzegorzowi Zaraś, Grzegorzowi Mielczarkowi i Adamowi Mandziej.

Więcej…
 
Wręczenie nagród w konkursie "Moja ulubiona bajka"

Więcej…W ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek trwającego od 8 do 15 maja MiGBP w Niemczy zorganizowała konkurs plastyczny "Moja ulubiona bajka". Konkurs organizowany był dla dwóch kategorii wiekowych: Przedszkola i Klasy I-III z terenu Miasta i Gminy Niemcza. Na konkurs wpłynęło 36 prac plastycznych. Komisja konkursowa w składzie: Ewa Nowak - nauczyciel Szkoły Podstawowej w Niemczy, Barbara Kałamaga - emerytowana dyrektor Przedszkola, Publicznego w Niemczy, Ewa Olszewska - starszy bibliotekarz MiGBP w Niemczy, wyłoniła laureatów w/w konkursu:

Więcej…
 
Wakacyjny autobus do Wojsławic oraz nowy rozkład ZKM na trasie Dzierżoniów-Niemcza

Więcej…Urząd Miasta i Gminy Niemcza oraz ZKM Bielawa informują, że od 21 maja 2018 roku do 30 września 2018 roku otwarte zostaną linie autobudowe łączące Niemczę z Arboretum Wojsławice. Dodatkowo wprowadzony zostaje nowy rozkład jazdy autobusów miejskich na trasie Dzierżoniów PKP - Niemcza Remiza. Zapraszamy do zapoznania się z nowym rozkładem jazdy.

Więcej…
 
Dar od firmy Leoni dla Szkoły Podstawowej w Niemczy

Więcej…Dzięki staraniom gminnej komórki ds. oświaty firma Leoni Kabel Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Wierzbicach ufundowała dla Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Niemczy meble, siedziska oraz rolety o wartości 4.015 zł. Zakup nowego wyposażenia wpłynie na poprawę estetyki pomieszczeń. Za okazane wsparcie społeczność szkoły jest bardzo wdzięczna ofiarodawcom.

Więcej…
 
Warsztaty muzyczne "Eko eko ekologia" dla dzieci i nauczycieli w Przedszkolu Publicznym w Niemczy

Więcej…Dzieci i nauczyciele naszej placówki wzięli udział w warsztatach muzycznych, które podsumowały wszelkie działania i zadania zawarte w projekcie grantowym "Wielki Plan" realizowanym w naszym przedszkolu, a zorganizowanym przez Fundusz Naturalnej Energii. Animatorka warsztatów pani Alina Zwoźniak poprzez fantastyczne, muzyczne zabawy edukacyjne poruszyła wiele zagadnień o tematyce ekologicznej.

Więcej…
 
Głosujmy na plac zabaw w Szkole Podstawowej w Niemczy

Więcej…Niemczanie przyszli, obecni i byli, mieszkańcy gminy i wszyscy, którzy choć odrobinę Niemczy w sercu mają - walczymy? https://podworko.nivea.pl/ranking
Aby oddać głos, trzeba dokonać jednorazowo rejestracji pod linkiem- kolejne głosy, to kwestia kilku sekund.
Kto dołączy do walki? Jeśli to nie problem, udostępnij post, poproś znajomych, rodzinę - może zechcą nas wesprzeć?

 
Miła niespodzianka od Dyrektora Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu

Więcej…Bardzo miło nam poinformować, że Pan Dyrektor Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu dr hab. Zygmunt Kącki, prof. UWr zarządził zniżki na wstępy do Arboretum Wojsławice dla mieszkańców Gminy Niemcza.

Pięknie DZIĘKUJEMY!

Więcej…
 
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. B. CHROBREGO W NIEMCZY

Więcej…Dnia 11.05.2018 odbył się w Szkole Podstawowej w Niemczy Europejski Dzień Języków Obcych. Jego głównym celem było podkreślenie znaczenia znajomości języków obcych we współczesnym świecie. Poprzez organizowanie takiego dnia staramy sie pokazać, że uczenie się języków innych ludzi pomaga nam wzajemnie się zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe, oraz przy okazji dobrze się bawić.

Więcej…
 
Szkolenia dla grantobiorców LGD Ślężanie

Więcej…Zapraszamy na bezpłatne szkolenia dla wszystkich zainteresowanych złożeniem wniosku o POWIERZENIE GRANTU. Szkolenia dotyczyć będą przygotowania dokumentacji konkursowej oraz warunków naboru ogłaszanego przez LGD w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Zakres projektu grantowego: Opracowanie publikacji i materiałów informacyjno-promocyjnych dotyczących zasobów obszaru (np. foldery promocyjne, tablice informacyjne, strony internetowe, ulotki, mapy, plany, monografie i inne).

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 433

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS

Sonda

Jakie zmiany w Gminie są najlepsze?