Wielka obrona Niemczy 2017

III Biwak Rycerski
Więcej…RYWALIZACJA W ŚREDNIOWIECZNYM KLIMACIE
13. Drużyna Harcerska „Ziemianie” z Wilkowa Wielkiego zwyciężyła w rywalizacji podczas Biwaku Rycerskiego w Łagiewnikach.
W dniach od 30 września do 2 października w Łagiewnikach odbywał się III Biwak Rycerski zorganizowany przez Hufiec ZHP Łagiewniki. Na spotkanie przybyły między innymi drużyny z Opola, Strzelina, takze z innych miast w których działa Chorągiew Dolnośląska. Pierwszego wieczora odbyła się zabawa terenowa „Noc z duchami”.
Więcej…
 
Międzynarodowy Dzień Seniora

TYLKO WE LWOWI!
6 października w sali widowiskowej Niemczańskiego Ośrodka Kultury zabrzmiały skoczne dźwięki piosenek lwowskich. Okazją dla zorganizowania koncertu był obchodzony 1 października Międzynarodowy Dzień Seniora. Koncert otworzył Józef Rybierski, dyrektor Niemczańskiego Ośrodka Kultury przy okazji składając życzenia zebranym na sali seniorom. W krótkim wystąpieniu podkreślił, że należy się im najwyższy szacunek i uznanie za trud, jaki wkładają w wychowanie kolejnych pokoleń. Koncert „Kapeli Lwowskiej” przeplatały na przemian to piosenki, to znów „wice lwowskie”, czyli dowcipy. Piosenki bardzo wzruszyły wielu z przybyłych, gdyż przypomniały im lata dzieciństwa spędzone we Lwowie lub na ziemi lwowskiej. Gorącymi brawami podziękowano wykonawcom za koncert i wspólnie razem z kapelą odśpiewano wszystkim znaną piosenkę „Tylko we Lwowi”.

 
Wyniki wyborów w Niemczy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej'05

PIERWSZA TURA ZAKOŃCZONA
W Niemczy najwięcej głosów otrzymał Donald Tusk. W głosowaniu 9 października wzięło udział 2.124 osoby spośród 4.996 uprawnionych w gminie Niemcza. Oddano 2.122 głosy, w tym głosów ważnych było 2.101. Frekwencja wyborcza wyniosła 42.51%. Druga tura wyborów czeka nas 23 października. Poniżej zamieszczamy listę kandydatów na prezydenta. Kolejność ustalono na podstawie ilości głosów, jakie otrzymali w pierwszej turze wyborów.

Więcej…
 
Wycieczka do Pragi

Więcej…30 września odbyła się wycieczka do Pragi zorganizowana przez Niemczański Ośrodek Kultury. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić między innymi katedrę św. Wita, Złotą Uliczkę i ratusz z pięknym zegarem. Turystów z Niemczy oprowadzał i w zajmujący sposób opowiadał o wszystkich atrakcjach turystycznych przewodnik Bogusław Romaszewski z Ząbkowic Śląskich. Pokazał uczestnikom Stare Miasto z budynkami ambasad (między innymi polską), Hradczany, zamek – siedzibę prezydenta Czech. Niemczanie nie mogli ominąć Mostu Karola na Wełtawie. Znaczna część uczestników wycieczki do Pragi wyraziła chęć wyjazdu na kolejną tym razem do Wiednia. Prawdopodobnie zostanie ona zorganizowana jeszcze w październiku.

 
XXXVIII/05 Sesja Rady Miejskiej
Więcej…GOSPODARKA KOMUNALNA I BUDŻET
30 września odbyła się sesja Rady Miejskiej Niemczy. Jej głównymi tematami były sprawy związane z gospodarką komunalną oraz realizacja budżetu za pierwsze półrocze 2005 roku. Sesja rozpoczęła się od zatwierdzenia porządku obrad. Następnie Radni wysłuchali wystąpienia prezesa Przedsiębiorstwa Komunalnego w Niemczy Piotra Pasia. Głos zabrał również przewodniczący Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Komunalnego Bolesław Burek
Więcej…
 
Wyniki wyborów do polskiego parlamentu'05

KOMU MANDAT?
Poniżej podajemy listę posłów, z naszego okręgu wyborczego, którzy zasiądą w ławach sejmowych z uwzględnieniem wyniku jaki osiągnęli w gminie Niemcza.

Więcej…
 
Wybory do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej'05

W wyniku przeprowadzonych wyborów do Sejmu RP, Komitety, które zarejestrowaly swoich kandydatów uzyskały następującą ilośc głosów na terenie gminy Niemcza.

Więcej…
 
Wyniki wyborów do polskiego parlamentu'05

Poniżej przedstawiona jest lista posłówi i senatorów, z naszego okręgu wyborczego, którzy zasiądą w ławach parlamentarnych. W zestawieniu uwzględniono wynik, jaki kandydaci osiągnęli w gminie Niemcza w dniu 25 września 2005 r.

Więcej…
 
Informacje Kulturalne

6 października (czwartek) o godz.: 18.00 rozpocznie się Koncert Kapeli Lwowskiej - Dzień Seniora, który odbędzie się w sali widowiskowej Niemczańskiego Ośrodka Kultury. Wszystkich zainteresownych serdecznie zapraszamy. Wstęp - 5zł
Szczegółowy wykaz imprez organizowanych przez NOK znajduje się ponizej

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 431 432 433 następna > ostatnia >>

Strona 432 z 433

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS

Sonda

Jakie zmiany w Gminie są najlepsze?