Wielka obrona Niemczy 2017

Dzień Matki w tanecznym rytmie w wykonaniu zespołu "Joanki"

Więcej…Ubiegła niedziela w Niemczańskim Ośrodku Kultury upłynęła pod znakiem roztańczonych Joanek , które zaprezentowały występ pt. "Dzień Matki w tanecznym rytmie". Na scenie ośrodka kultury prezentowano pokazy tańca zarówno solowego, jak i grupowego oraz występy wokalne. Sala pękała w szwach, a wszyscy zaproszeni oraz przybyli goście byli pod wrażeniem prezentowanych umiejętności.

Więcej…
 
Pomóżmy "Grodzianom" zdobyć pierwsze miejsce!

Więcej…Zachęcamy do oddawania głosów w konkursie SMS-owym Radia Wrocław na nasz niemczański zespół ludowy "Grodzianie"! Od 8 kwietnia wrocławska rozgłośnia rozpoczęła kolejną rywalizację w ramach Listy Przebojów Ludowych, tym razem w Edycji Wiosna 2018. O pierwsze miejsca walczy 5 zespołów z terenu Dolnego Śląska. Na chwilę obecną (7 notowanie) Grodzianie zajmują drugie miejsce z ilością 656 głosów. Nad nimi jest jedynie zespół Tacy Sami ze 141 głosami przewagi.

Więcej…
 
Spotkanie autorskie z Magdaleną Zarębską

Więcej…W ramach XV DOLNOŚLĄSKICH SPOTKAŃ Z MŁODYMI CZYTELNIKAMI "Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH" Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Niemczy gościć będzie Magdalenę Zarębską, autorkę książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej w Niemczy w najbliższy czwartek 7 czerwca b.r.

Więcej…
 

 
Dzień Dziecka w Wilkowie Wielkim
Więcej…Biblioteka i Świetlica środowiskowa w Wilkowie Wielkim zadbały, aby z okazji Dnia Dziecka zapewnić najmłodszym różne , ciekawe atrakcje. Malowanie na folii farbami dostarczyło dzieciom wiele radości. Pieczenie, ozdabianie i konsumowanie gofrów było atrakcją kulinarną, nie zabrakło też konkurencji sportowych i rozgrywek gier planszowych. Świetlica i biblioteka serdecznie dziękują dzieciom i rodzicom za wspólną zabawę.
Więcej…
 
Joanki we Wrocławiu

Więcej…Już po raz drugi JOANKI wystąpiły we Wrocławiu na uroczystościach w ramach Jubileuszowego Roku Prawd Polaków spod Znaku Rodła. Tym razem Zespół Taneczny „JOANKI” zatańczył w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia na zaproszenie Rodziny Rodła. Po zakończonym występie wszyscy obejrzeli spektakl Wrocławskich Fontan.

Więcej…
 
Wernisaż wystawy Mariana Wódkiewicza i Niemczański Masterchef Junior

Więcej…Podczas wernisażu prac Mariana Wódkiewicza po raz pierwszy zaprezentował się Niemczański Masterchef Junior czyli nowa sekcja kulinarna, która rozpoczęła działalność w Niemczańskim Ośrodku Kultury. Z okazi wernisażu nasi najmłodsi kucharze przygotowali poczęstunek, na który złożyły się m.in. szaszłyki owocowe, lody wielosmakowe, sernik z polewą czekoladową i z owocami, pieczone przez dzieci ciasteczka, napoje owocowe wielosmakowe i cały szereg innych pięknie przyozdobionych dań.

Więcej…
 
Absolutorium dla Burmistrza Niemczy przyznane!

Więcej…Burmistrz Grzegorz Kosowski w dniu 30 maja 2018, podczas 42. sesji Rady Miejskiej Niemczy otrzymał absolutorium radnych z tytułu wykonania budżetu gminy Niemcza w roku 2017. Absolutorium to jedna z najważniejszych uchwał przyjmowanych przez radnych w drodze głosowania. Dokonywana jest na podstawie przedstawionego przez burmistrza sprawozdania, akt ten ma na celu stwierdzenie prawidłowości działania finansowego organu wykonawczego, w okresie roku.

Więcej…
 
Procesja Bożego Ciała w Niemczy

Więcej…Tegoroczna procesja Bożego Ciała w dniu 31 maja miała miejsce przy ciepłej, słonecznej pogodzie. Zgodnie z niemczańską tradycją przygotowane były cztery ołtarze, w tym również – tradycyjnie - Urzędu Miasta i Gminy w Niemczy. Procesja przebiegła bez zakłóceń, a uczestnicy na pewno przez następne lata będą mile wspominać tegoroczne Boże Ciało. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z Bożego Ciała w Niemczy.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 433

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS

Sonda

Jakie zmiany w Gminie są najlepsze?