Wielka obrona Niemczy 2017

Zapraszamy na bezpłatną prelekcję w Wałbrzychu

Więcej…Wydział Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi UMWD przy współpracy z Biurem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu zaprasza przedstawicieli wszystkich organizacji pozarządowych z Dolnego Śląska, na spotkanie informacyjne w Wałbrzychu, które odbędzie się 20 czerwca br. w godz. 10.00-15.00, w Ratuszu, Plac Magistracki 1, sala nr 26 (II piętro).

Więcej…
 
Zapraszamy do Podlesia na Noc Świętojańską

Więcej…Już w sobotę 16 czerwca 2018 r. w Podlesiu odbędzie się impreza pod nazwą Noc Świętojańska. Po raz siódmy Stowarzyszenie Odnowy Wsi Podlesie i Ruszkowice oraz Niemczański Ośrodek Kultury przygotowują sobótkowe atrakcje. W tym roku zabawa startuje o godz. 18.00. Do tańca grać będzie zespół R&M. W programie imprezy m.in.: konkursyna najpiękniejszy wianek, najładniejszy strój świętojański damski i męski.

Więcej…
 
UWAGA! Certyfikaty językowe do odbioru!

Więcej…Informujemy, że osoby, które brały udział w kursach językowych z języka niemieckiego i angielskiego oraz ukończyły go egzaminem mogą od dnia dzisiejszego odebrać swoje certyfikaty i dyplomy ukończenia kursu w Wydziale Promocji i Rozwoju Lokalnego w Urzedzie Miasta i Gminy Niemcza (II piętro, pokój nr 12). UWAGA! Certyfikaty będą przekazywane wyłącznie osobiście do rąk osób, które ukończyły kurs!

 
Harry Potter podczas Nocy Bibliotek w Przerzeczynie Zdroju

Więcej…Do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek włączyła się również Biblioteka Publiczna w Niemczy Filia w Przerzeczynie-Zdroju. Tematem przewodnim w przerzeczyńskiej bibliotece był Harry Potter. Podczas spotkania uczestnicy zajęć losowali z tiary kartki przydzielające do jednego z czterech domów - Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw i Slytherin. Pierwszym zadaniem jakie musieli wykonać to różdżki oraz wymyślenie oryginalnego zaklęcia.

Więcej…
 
Wycieczka dla zbieraczy nakrętek

Więcej…5 czerwca świetlica szkolna Szkoły Podstawowej w Niemczy zorganizowała wycieczkę do Wrocławia dla dzieci, które w danym roku szkolnym przyniosły największą ilość nakrętek dla Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska. Uczestnicy wycieczki odbyli spacer po Rynku „Szlakiem wrocławskich krasnali” oraz po Ostrowie Tumskim „Szlakiem legend Ostrowa Tumskiego”. Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w Papugarni, gdzie dzieci karmiły papugi swobodnie latające nad głowami.

Więcej…
 
Turniej w badmintona ODWOŁANY!

Więcej…Urząd Miasta i Gminy Niemcza informuje, ze zaplanowany na dzień 9 czerwca 2018 roku Turniej Badmintona, organizowany przez Aniomatora "Orlika" został odwołany z powodów osobistych animatora. Turniej zostanie przeprowadzony w innym terminie.

 
Konkurs "Mistrz Matematyk"

Więcej…5 czerwca 2018 r. najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w Niemczy reprezentowali szkołę i gminę podczas I Regionalnego Konkursu Matematycznego "Mistrz Matematyk" w Łagiewnikach. Klasę II reprezentowali: Waldemar Terechowicz i Lucjan Araszczuk (opiekun p. A. Łysiak). Klasę III a reprezentowali: Oliwier Kajrys i Szymon Ryndak (opiekun p. K. Sudół). Klasę III b reprezentował: Bartosz Milak (opiekun p. J. Kwiatkowska). Miło jest nam poinformować, że Waldek Terechowicz i Bartek Milak otrzymali wyróżnienia w swojej kategorii wiekowej.

Więcej…
 
Za nami XVII Przegląd Zespołów Folklorystycznych w Wojsławicach

Więcej…W niedzielę 3 czerwca w Arboretum w Wojsławicach odbył się XVII Dolnośląski Przegląd Zespołów Folklorystycznych im. Ks. dr Jana Dzierżonia zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, Niemczański Ośrodek Kultury i Arboretum w Wojsławicach. Po raz kolejny udało się ją otworzyć na scenie plenerowej na terenie wojsławickiego folwarku. W tym roku w przeglądzie wzięły udział zespoły aż z 23 powiatów z terenu Dolnego Śląska.

Więcej…
 
Festyn Rodzinny w Gilowie

Więcej…W sobotę 2 czerwca społeczność Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Gilowie oraz Stowarzyszenie "Szkoła z baśni" zorganizowały Festyn Rodzinny z okazdji Dnia Mamy, Taty oraz Dziecka. W programie były występy przedszkolaków, uczniów klas I-IV, popisy taneczne,konkursy sprawnościowe i zabawy, przejażdżki na chopperach, trampolina, malowanie twarzy, stylizacje fryzur, kawiarenka z pysznymi ciastami, grill, licytacje domowych wyrobów i obficie zaopatrzony bufet.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 433

Ogród Wojsławice

Pałace

Uzdrowisko Przerzeczyn

Serwis SMS

Sonda

Jakie zmiany w Gminie są najlepsze?